چگونگی تشخیص کابل شارژ اصل از تقلبی

واتس اپ بیزینس
واتس اپ بیزینس چیست و نحوه ساخت حساب کاربری در آن
04/21/2021
حافظه پنهان موبایل
حافظه پنهان موبایل (Cashe) چیست؟
05/01/2021
Show all

چگونگی تشخیص کابل شارژ اصل از تقلبی

تشخیص کابل شارژ اصل از تقلبی

تشخیص کابل شارژ اصل از تقلبی :

در این مطلب ما راه های تشخیص کابل شارژ اصل از تقلبی را آموزش می دهیم پس این مطلب را مطالعه کنید چرا که شناخت کابل اورجینال برای اکثریت مفید می باشد. این اتفاق برای اکثریت دارندگان دستگاه های هوشمند پیش می آید که شارژر موبایلشان خراب شود و به دنبال شارژر اصل متناسب با تلفن همراهشان می باشند، هر موبایلی شارژر مخصوص به خود را دارد به همین دلیل است که توصیه می شود شارژر فیک یا همان غیر اصلی را به دستگاه متصل نکنید چرا که به مرور زمان باعث ضعیف شدن باتری دستگاه شما می شود.

در مورد کیفیت شارژر باید در نظر داشته باشید که اگر برای شارژ کردن گوشی خود از شارژر غیر اصلی یا همان فیک استفاده کنید، سرعت شارژ مانند معمول نخواهد بود. امروزه شارژر های فیک زیادی با ظاهر اصلی در بازار به فروش می رسد اما این که تنها شبیه به شارژر اورجینال باشد کافی نیست چرا که عواقب خوبی در انتظار دستگاهشان نمی باشد. در ادامه این مطلب ما می خواهیم چگونگی تشخیص کابل شارژر اصل از تقلبی را به شما آموزش دهیم.

برای تعمیرات موبایل اچ تی سی به نمایندگی تعمیرات اچ تی سی مراجعه فرمائید.

تشخیص کابل شارژ اصل از تقلبی

خرید از فروشگاه معتبر :

تحت هیچ شرایطی شارژر اصل را از دست فروشان تهیه نکنید. چرا که دست فروشان کابل های فیک را با عنوان اورجینال و قیمت پائین به مشتریان می فروشند. علی الخصوص دارندگان آیفون، چرا که باتری گوشی های آیفون به سختی در ایران یافت می شوند. اما فروشگاه های معتبر درجه کیفیت کابل ها را به مشتریان اعلام می کنند.

جریان و ولتاژ شارژ :

به این نکته توجه داشته باشید که اطلاعاتی از جریان و ولتاژ که بر روی شارژر نوشته شده باشد و اطلاعات نوشته شده با مشخصات تلفن همراه شما یکی باشد. جریان و ولتاژ شارژر ها با یک دیگر متفاوت می باشد به همین دلیل اگر مقدار جریان شارژر از گوشی شما کمتر باشد روند شارژ را کند می کند اما اگر جریان شارژر از گوشی شما بیشتر باشد هیچ آسیبی به دستگاه شما نمی رساند بلکه گاها روند شارژ را تند تر هم می کند.   اما ولتاژ با جریان متفاوت است یعنی ولتاژ شارژر باید با ولتاژ گوشی یکسان باشد که اگر ولتاز ها یکسان نباشند به باتری آسیب های جدی وارد می کند.

برای تعمیرات موبایل خود اینجا کلیک کنید.

تشخیص کابل شارژ اصل از تقلبی

تست جریان کابل شارژ :

یکی دیگر از راه های تشخیص کابل شارژ اصل و تقلبی این است که گاها این امکان وجود دارد که سازندگان شارژر ها به دروغ میزان آمپری را بر روی شارژر ها بنویسند. پس باید با استفاده از روشی این مقدار جریان را متوجه شویم. امروزه اپلیکیشن هایی وجود دارد که این تشخیص را بی نیاز از هر آزمایشگاهی می کند. البته تا حدودی هم قابل تشخیص می باشد به طور مثال شما به خاطر دارید که شارژر اصلی گوشیتان در 2 ساعت گوشی را فول شارژ می کرده اما اکنون کابلی که خریداری کرده اید این کار را در 4 ساعت انجام می دهد. طبیعتا با این اتفاق متوجه می شوید که شارژرتان فیک می باشد.

تشخیص کابل شارژ اورجینال با فیک :

  • برند شرکت سازنده را چک کنید.
  • به انتهای شارژر دقت کنید.
  • پورت یو اس بی را چک کنید.
  • به مواد ساخت شارژر توجه کنید.
  • جرم شارژر اصل با فیک متفاوت است.
  • ولتاژ شارژر با گوشی باید یکی باشد.
  • نوشته های روی شارژر باید واضح باشد.

 

htc
htc

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button91300348 - 021